/* */

Rozhovor Retail Innovations tímu s Ronny Max, americkou expertkou na retailovú analytiku.

Miami / Bratislava

12. apríla 2018 sa legendárny bratislavský hotel Radisson Blu Carlton Hotel stane miestom, kde sa stretnú retailoví profesionáli a všetci tí, ktorých baví retail. Tento ročník sa prichystajte na inšpiratívne vystúpenia popredných retailových osobností z USA, Holandska, Českej republiky a Slovenska.

Hlavnou hviezdou konferencie bude guru analytiky správania zákazníkov, Ronny Max. O radu si k nej chodia najväčší hráči v odvetví. Stála pri zrode nového odvetvia retailovej analytiky. Ronny Max je zakladateľkou Behavior Analytics Academy a riaditeľkou agentúry Silicon Waves.
Agentúra Silicon Waves a Ronny Max osobne spolupracovala s viac ako 150 obchodníkmi, poskytovateľmi riešení a ďalšími komerčnými subjektmi. Vďaka strategickému poradenstvu, vzdelávacím kurzom a expertíze v oblasti monitorovania a analytiky správania zákazníkov jej klienti dosiahli výrazný rast tržieb.

Prinášame Vám krátky rozhovor, ako upútavku na festival Retail Innovations Conference II:

Hlavnou témou tohtoročnej Retail Innovations konferencie je „remodelovanie“, rekonštrukcia a redizajn obchodných prevádzok na novú úroveň. Tento proces je na Slovensku v súčasnosti veľmi populárny, maloobchodníci od neho očakávajú záchranu pred poklesom výnosov a výkonnosti. Je to podobné aj v USA?

Ronny Max: Existuje rozdiel medzi vytváraním „konceptu prevádzok“ a „remodelovaním“. Vidíme širokú škálu nápadov, technológií a prevádzok. Zlučovanie online a offline v maloobchode má vo všeobecnosti v USA tri hlavné segmenty:

1. Tradiční maloobchodníci, ktorí podnikli kroky na „digitalizáciu“ svojich obchodov.

2. Digitálne značky, ktoré otvorili „fyzickú stopu“.

3. Špecializované obchody, ktoré ovládli svoje špecializované trhy.

Keďže maloobchodníci majú rôzne verzie „remodelingu“ a rôzny historický vývoj, majú tiež rôznorodú návratnosť investícií.

Ako by ste opísali ideálny proces remodelovania maloobchodných predajní?

Ronny Max: Ideálny proces pre „remodelovanie“ začína znalosťou zákazníkov. Shari Rossow, viceprezidentka spoločnosti Best Buy, tvrdí, že len 16% maloobchodníkov má zmapované všetky interakcie firmy so zákazníkom do tzv.“customer journey“. Obchody by mali odrážať identitu značky.

Chápeme, že remodelovanie má význam, ale musí byť založené na dátach, jasnej stratégii a musí byť nákladovo efektívne. Čo podľa vášho názoru v tejto oblasti zanedbávajú maloobchodníci najviac?

Ronny Max: Príliš veľa maloobchodníkov začína s technológiou a pevnými nápadmi „čo funguje“. Otázkou by malo byť, „čo funguje pre MOJICH zákazníkov?“ Ako povedal generálny riaditeľ spoločnosti Amazon Jeff Bezos: „Často dostávam otázku, čo sa bude meniť v najbližších 10 rokoch? Takmer nikdy ale nedostávam otázku, čo sa v najbližších 10 rokoch nezmení? Druhá otázka je podľa mňa tá dôležitejšia.“

V našom regióne vidíme, že remodelovanie zvyčajne začína a končí s výmenou zariadenia, novými nápismi a farbami, prečo si myslíte, že je to tak?

Ronny Max: Výzvou je, že vidíme „taktiku“ bez „stratégie“. Jedným z príkladov je, prečo je ostrovné usporiadanie lepšie ako regálové rozloženie pre supermarkety. Koncept prevádzka Benjamina Moora je úspešným príbehom, pretože najprv sa zisťovalo, čo zákazníci chcú a potrebujú. To je dôvod, prečo „remodelované“ obchody zdvojnásobili svoj príjem.

Povedzte nám, čo plánujete na konferencii o maloobchodných inováciách predstaviť, čo môžu naši účastníci očakávať?

Ronny Max: V roku 2018 je prioritou číslo jedna pre maloobchodníkov personalizácia vo fyzických obchodoch. Päť prvkov aplikácie Behaviour Analytics – People, Engage, Abandon, Convert a External – poskytuje proces na návrh, analýzu a optimalizáciu fyzických obchodov. Predstavím základy tohto prístupu, ale najmä praktické aplikácie a skúsenosti z mojej praxe s prácou s významnými retailermi v USA.

Ďakujeme a tešíme sa na vaše vystúpenie 12.4.2018 v hoteli Radisson Blu Carlton v Bratislave.

Registrujte sa už dnes.

Čo je RIC?

RETAIL INNOVATIONS je inovatívna komunikačná platforma, HUB pre profesionálov a firmy v oblasti maloobchodu a služieb. Víziou projektu je neustále sledovať a prinášať trendy a novinky v tejto oblasti, a spájať ľudí so spoločnými záujmami.
Nenechajte si újsť náš festival horúcich tém a trendov v maloobchodnom prostredí, odborné prezentácie a praktické rady profesionálov.

Organizáciu Retail Innovations Conference zabezpečuje MDI.SK, s.r.o., sídlo spoločnosti: Bieloruská 12, 821 06 Bratislava, office: Cukrová 14, 81108 Bratislava, IČO: 36766658, DIČ: SK2022392680. tel .: +421 918 998 587, e-mail: mdi@mdi.sk

© 2017 MDI.SK, S.R.O. & MEDIAN STORE, S.R.O.. ALL RIGHTS RESERVED.

Zdieľať